7 دلیل اصلی من برای نوشتن

نوشتن یادداشت‌های روزانه کمکمان می‌کند تا مطمئن شویم خلاقیت، ارزش‌ها، و آرمان‌هایی که از درونمان بر می‌خیزند موهبت‌هایی هستند که می‌توانیم آن‌ها را بپرورانیم و بسط دهیم. وقتی دریافتیم چطور به خودمان گوش بسپاریم، می‌توانیم با قدرت عمل کنیم،  با شادی و سرور به دنیا خوشامد بگوییم، و موهبت‌هامان را با دیگران تقسیم کنیم. باد هریس

  • مینویسیم چون نوشتن باعث آرامش و ایجاد حس سبکی در من میشود .

یه وقتهایی یه حرفهایی هست که تنها جایی که گفتنش باعث آرامش و حس سبکی میشه کاغذ هست و در ایننوشتنها بهتوصیه استاد عزیزم شاهین کلانتری در هر موقع از نوشتن از یک تکنیک استده میکنم صبحها به محض بیدار شدن تمرین صفحات صبحگاهی را انجام میدهم کواقعا برای رهایی از افکار ملف و ایجادتمرکز بینظیر است.

  • مینویسم چون میخواهم در مسیر بمانم .

یک روش ساده برای ثبت مسیر رشد ، نوشتن هست ونوشتن مثل قطب نما میمونه که میتونه در مسیر پر فراز و نشیب زندگی ما را در مسیر درست نگه دارد . و اگر جایی دچار سردرگمی یا انتخاب مسیر اشتباه شدیم ما رو دوباره به مسیر اصلی برگردونه.

طبق آنچه در قرآن آمده زبانهای مختلف را خداوند به بشر آموخته ولی خط و نوشتن اختراع بشر است. اما این اختراع آنقدر مهم است که خداوند یکی از بزرگترین قسمهایی که در قرآن آورده قسم به قلم و مرکب و آنچه که نوشته شده است می باشد.

 بشر همیشه سعی داشته که با محیطش وبا هم نوعش ارتباط برقرار کند و مکنونات قلبی و تجربه هایش را به دیگران منتقل کند. گواه این مسئله نقاشی ها و کنده کاری هایی است که بر روی سنگ ها و در غارها باقی مانده.  

در واقع نوشتن نه تنها دانش، ادبیات، تاریخ، اطلاعات و ارتباط جمعی را در بین افراد بشر به گردش در آورد، بلکه در احوال فردی انسانها نیز بسیار اثر گذار و مفید فایده شده است

منبع (+)
  • مینویسم چون نوشتن به قول شاهین کلانتری عزیز : تو می‌نویسی، من می‌نویسم، ما بزرگ می‌شویم.
  • مینویسم چون نوشتن باعث ایجاد ارتباط با بسیاری از افراد فعال در این مسیر میشود.
  • مینویسم چون نوشتن یعنی منم وجود دارم

مینویسم چون نوشتن باعث میشود در تصمیم گیری بهترعمل کنم.

ما می‌توانیم چندین و چند جلد کتاب دربارۀ تصمیم‌گیری بخوانیم، اما به زعم من عملی‌کردن آموخته‌ها با نوشتن سرعت بیشتری می‌گیرد.

شاهین نوشت

این مطلب در دست احداث است.

دیدگاه ها (2)

سعید | 2 تیر 1399 - 08:22

عالی بود

مهدی | 2 تیر 1399 - 08:23

ممنونم سعید جان

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.